2016-07-31, godz. 19.00. Już wróciliśmy po degustacji. Zaskoczyliśmy kilku znawców białym Cotes du Rhone i różowym Pays du Gard.

Okazuje się, że francuskie wina potrafią zaskoczyć pozytywnie. Dobry znak na przyszłość.

Następne spotkanie w Tokarach za 2 tygodnie. Zapraszamy!


2016-07-31, godz. 7.00. Ostatni dzień lipca przy znakomitej pogodzie spędzimy na polu golfowym w Tokarach nieopodal Trójmiasta. W tym sympatycznym miejscu powitamy wracających z pola zawodników kieliszkami wina pochodzącego z winnic Doliny Rodanu prowadzonych przez kobiety.

Wino kobiet w Tokarach

Wino Kobiet - degustacjaDopasowując się do pogody będziemy serwować wina białe i różowe (delikatne czerwone też się znajdzie) pochodzące z dwóch apelacji: Cotes du Rhone i Costieres de Nimes oraz regionu Pays du Gard (wchodzący w skład Vin de Pays d’Oc).

Le Bouquet z Domaine Poulvarel, czyli bukiet to białe orzeźwiające wino, które nabrało niesamowitego wigoru po rocznym leżakowaniu w naszej piwniczce ukazując w pełni głębie owocowych i kwiatowych aromatów ogrzanych prowansalskim słońcem.

Pays du Gard to z kolei różowe wino, które powstało w Domaine Le Devoy Martine położonej w jednym z 16 „cru” miejsc Doliny Rodanu – miasteczku Lirac, które słynie z wyśmienitych różowych win. To się potwierdza nawet w takim zwykłym regionalnym winie.

Dwa kolejne wina to Cotes du Rhone z Domaine Gros Pata, winnicy położonej w maleńkiej wiosce w sąsiedztwie jednego z najbardziej znanych miejsc w Prowansji – miasteczka Vaison la Romaine. Wina, różowe i białe, jak przystało na Cotes du Rhone z tych okolic są delikatne, owocowe i kwiatowe – na uwagę zasługuje białe, które w Polsce jest rzadkością na tyle dużą, że nie raz spotykaliśmy się ze zdziwieniem osób znających się na winie”to Cotes du Rhone są też białe?” Są i to w tym przypadku w wydaniu ekologicznym co potwierdzić może znajdujący się na dnie schłodzonej butelki kamień winny.

Kamień winnyO kamieniu dowiecie się więcej w tym wpisie: Kamień winny czyli jak najbardziej naturalne wino.

Te cztery wina to szeroki przekrój win południowej części Doliny Rodanu. Schłodzone, zachęcają do skosztowania.

Zapraszamy dziś od 14-tej w Golf Club Tokary